Wachau Guide

+43(0)660 677 3143

Sigmundsherberg

Sigmundsherberg – małe miasteczko położone przy drodze między Retz a Horn, 90km od Wiednia, 50km od Krems an der Donau. Miłośnicy starych samochodów, motorów i kolei odwiedzający Dolną Austrię koniecznie powinni zaplanować swoją podróż tak, aby odwiedzić Sigmundsherberg. Koniecznie!
 

Kraftfahrzeugmuseum – w muzeum starych samochodów znajduję się ponad 150 eksponatów, głownie z USA i Europy. W muzeum można poznać historię motoryzacji na przykładzie aż 40 marek samochodowych! W Sigmundsherberg odbywa się też cykliczny festyn o nazwie Räder Classic Festival, podczas którego ma miejsce odświętny przejazd zabytkowych samochodów przez miasto i organizowane są liczne pokazy.

Waldviertler Eisenbahnmuseum – muzeum kolei. Muzeum posiada kolekcję pamiątek pochodzących z czasów od austriackiej monarchii do XX wieku, w której skład wchodzą między innymi  zabytkowe lokomotywy. Muzeum bierze aktywny udział w wydarzeniach związanych z różnymi świętami, podczas których istnieje możliwość podróży zabytkowym składem.


Motorradmuseums – muzeum starych motorów posiada około 250 eksponatów. Zobaczymy w nim pierwsze wyprodukowane modele motorów oraz możemy zapoznać się z historią motocykli i z historią klubu motorowego znajdującego się w budynku muzeum.

  • Ceny i terminy
  • Warto wiedzieć
  • Zobacz koniecznie
  • Polecam

W przgotowwaniu

Cykliczne wydarzenia w ciągu roku - zapraszam wkrótce
 

Zapraszam wkrótceWięcej w przygotowaniu