Wachau Guide

+43(0)660 677 3143

Krems i Stein

Krems an der Donau – miasto architektury u sztuki. Położone nad Dunajem miasto  wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Posiada ono liczne, bardzo dobrze zachowane gotyckie, renesansowe i barokowe kamienice mieszczańskie. Stare miasto jest starannie utrzymane i da się tu odczuć klimat innej epoki. W mieście znajduje się przystań statków kursujących przez dolinę Wachau do Melku, muzeum karykatury, muzeum historyczne, hala sztuki, Winiarnia oraz uniwersytet. W ciągu roku odbywają się liczne festiwale i wydarzenia kulturalne.

Stein an der Donau – miasteczko sąsiadujące z Kremsem u „bram Wachau”. Mieszkańcy Stein w czerwcu wystawiają w miasteczku okolicznościowe stragany. W ten sposób sprzedają turystom swoje wyroby. Warto odwiedzić miejscowość dla atmosfery jaka wtedy tu panuje.

  • Ceny i terminy
  • Warto wiedzieć
  • Zobacz koniecznie
  • Polecam

W przgotowwaniu

Cykliczne wydarzenia w ciągu roku - zapraszam wkrótce
 

Krems an der Donau:

- Gotycki kościół pod wezwaniem św. Wita z XIII w.

- Klasztor Dominikanów wraz z klasztornym kościołem z XIII w, obecnie znajduje się tu muzeum historyczne

- Pałac Gozzo z XIII w, przebudowany w renesansie.

- Gotycki kościół Pijarów z drugiej połowy XV w.

 

Stein an der Donau

Znajduje się tu kościół romański z 1264r, gotycki kościół pod wezwaniem św. Mikołaja, gotycki kościół Freauenbergkirche, kamienice z okresu gotyku, renesansu i baroku, pozostałości średniowiecznych fortyfikacji z bramami Lincer Tor i Kremser Tor.


Więcej w przygotowaniu